• Ako tretiaci  hľadali žaby
      • Ako tretiaci hľadali žaby

• 26.04.2024 11:02
      • Zelená škola

• Začiatkom apríla sa poriadne oteplilo. Tretiaci sa v prírodovede učili o obojživelníkoch, preto sa ich vybrali hľadať vonku. Preštudovaním  prírodných podmienok výskytu obojživelníkov zistili, že ich musia hľadať blízko vody, v močiaroch a potokoch. Minulého roku sa žaby vyskytovali pri potôčiku blízko železničnej trate. Tak sa tam vybrali. Boli však  sklamaní, pretože potôčik bol zregulovaný a upravený strojmi. Po žabách nebolo ani chýru ani slychu. Najbližšie nálezisko žiab bolo vo Forbasoch pri ceste na Šťavu.

Mgr. Melegová D.