• Aktivity v šk. roku 2017/18

December 2017

Vianočná pošta

V týchto dňoch sme sa my, štvrtáci, zúčastnili vianočnej výzvy. Naším poslaním bolo napísať  vianočné pozdravy pre osamelé babičky a deduškov v sociálnych zariadeniach, ktorí sviatky strávia bez svojich blízkych. Tejto výzvy sa na Slovensku zúčastnilo 11 101 dobrovoľníkov a my sa veľmi tešíme, že sme boli súčasťou tejto „vianočnej vlny radosti“ J.  Fotodokumentáciu z tvorby pozdravov nájdete vo fotogalérii.

Mgr. Vladimíra Gladišová

Mikuláš  so snehovou pokrývkou a plnou nošou darčekov

Príchod sv. Mikuláša v Hniezdnom bol naplnený všetkým, čo k nemu patrí. Štipľavý mráz, množstvo ľudí pred obecným úradom a skvelá nálada, ktorú svojimi vystúpeniami vytvorili neskutočne statočné detí materskej školy i žiaci prvého stupňa základnej školy. Básničky i piesne o zime,  darčekoch, Vianociach a krásnom období vzájomnej úcty a lásky, ktoré by mali mať miesto v našich srdciach nielen v tento čas očakávaní, v dobrom prinútili vďačných divákov k úprimným potleskom. Odmenou pre vystupujúcich i pre všetky detí našej krásnej obce bolo množstvo darčekov, ktoré Mikuláš rozdával zásluhou štedrých rodičov i štedrosti Obecného úradu v Hniezdnom. Potešil i zahrievajúci čaj i neškodný grog pre dospelejších. Rozsvietenie vianočného stromčeka vyvolalo radosť, úsmevy i predsavzatia, aby úsmevov medzi ľuďmi bolo stále viac a  viac...

Ing. A. Ondrejčeková, riad.školy