• V dňoch 08. – 12. januára 2024 sa opäť po roku žiaci 8. a 7. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Päť dní sme strávili na svahoch strediska Ždiar. Počas celého týždňa sme si užívali krásne počasie a prírodu. Boli rozdelení do troch skupín a každý deň strávili na svahu približne 4 až 6 hodín.
    • 27.10.2023 to v našej škole vrelo: chodbami a triedami sa hmýrilo veľa návštevníkov a žiakov, sem-tam prebehol poľovnícky pes, ozvala sa vŕtačka , kladivo, zavoňalo drevo, listy, smrekové šišky ... Z čajovne sa šírila vôňa bylinkového čaju a chutných koláčikov. Kto by tomu odolal?
    • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• BUBNOVAČKA 2023

Za väčšiu ochranu a detstvo bez násilia sa spojilo takmer 220 000 detí a dospelých od Ašu po Čiernu nad Tisou. Svojou troškou prispeli aj žiaci a učitelia našej školy :)

Ticho deti pred násilím neochráni! Ochrana pred násilím a prevencia násilia musí riešiť nahlas, komplexne a koordinovane. Ticho nič nerieši.

"Mikuláš, Mikuláš, čas je rýchly, prišiel zas!"

A našu školu navštívil dvakrát, najprv doobedu v škole a poobede pri obecnom úrade. Deti mu predviedli pripravený program a tešili sa zo sladkostí, ktoré dostali.

• Sladká pomoc 2023

Sladká pomoc je misijnou iniciatívou, ktorou motivujeme žiakov našej školy k pomoci pre deti a mládež v chudobných krajinách. Každý, kto chce pomôcť, zakúpením misijnej čokoládky preukazuje solidaritu s Cirkvou na celom svete. Čistý zisk z kampane smeruje do projektov pre deti a mládež, ktoré spravuje Pápežské misijné dielo detí.

• Babka a dedko na návšteve v MŠ

Babka, dedko mám Vás rád, prídite sa so mnou hrať. Takto pozývali detičky z MŠ svojich starých rodičov na návštevu do MŠ. Ako najlepšie starkým prejaviť úctu, lásku a radosť z ich prítomnosti? Predsa spevom, tancom, piesňou, básňou a postískaním. Preto naše detičky za pomoci pani učiteliek nacvičili milý program, s ktorým sa im predstavili. Starým rodičom občas vypadli slzičky dojatia, radosti a hrdosti na svoje vnúčatá, ktoré však zahnal úsmev a objatie ich najmilších. Milé darčeky a aj posedenie pri dobrotách, ktoré napiekli mamičky, babičky spríjemnili a umocnili zážitok našim starkým. Babka, dedko ďakujeme, že ste prišli, ľúbime Vás !

• Divadelné predstavenie Ťapákovci

Vážení rodičia,

dávame do pozornosti, možnosť sa prihlásiť na divadelné predstavenie Ťapákovci v Prešove. Predstavenie sa uskutoční 15.12.2023, cena 16€. Predstavenie je určené žiakom 7.-9.ročníka. Vážný záujem prosím potvrdiť cez edupage do 22.11.2023. Ďakujem za pochopenie.

• Krúžok "Malý hasič"

Majstrovstvá Slovenska

Naši malí hasiči sa zúčastnili ďalšej hasičskej súťaže dňa 28.10.2023 vo Svite a zo 118 súťažiacich sa umiestnili na 44. a 46. mieste. Blahoželáme!

• iBobor_2023

V tomto školskom roku sa zapojilo do informatickej online súťaže 35 žiakov našej školy. Úspešnými riešiteľmi sa stali:

3.ročník: Bianka Mária Danielovičová

4. ročník: Katarína Dubjelová, Ján Korsch, Dušan Trembáč, Adam Štefaník

5. ročník: Matúš Gurega, Oliver Kiliany

6. ročník: Simeon Regeš, Annamária Beľanová

• Zdokonaľovací plavecký výcvik

Žiaci ôsmeho a siedmeho ročníka sa v termíne 16.10 až 20.10. 2023 mali možnosť priemerovo zúčastniť zdokonaľovacieho plaveckého výcviku. Výcvik sa konal v priestoroch mestskej plavárne v Starej Ľubovni pod vedením skúsených inštruktorov plávania. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín a počas celého týždňa si neplavci osvojovali plavecké základy a plavci si zlepšovali svoje už nadobudnuté plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom, no najdôležitejšia bola radosť žiakov z pobytu a pohybu vo vode. Žiaci boli disciplinovaní, snaživí, aktívni a na konci kurzu každý získal "Mokré vysvedčenie".

• Škola tanca

Vážení rodičia,

dávame do pozornosti ponuku z CVČ pre žiakov 7.-9. ročníka (príprava na ples), na kurz spoločenských tancov - Valčík, Waltz (pomalý valčík), Blues, Cha-cha-cha (Čača), Rumba, Polka, Bachata (bačata). Rozsah výučby je 16 hodín. Poplatok za celý kurz je 15 € na žiaka. Kurz bude prebiehať od 05.12.2023 do 08.02.2024, v popoludňajších hodinách. Vážný záujem prosím prihlásiť cez edupage.

• OZNAM

Oznam pre rodičov detí našej MŠ. V dňoch 30. 10. - 31. 10. 2023 počas jesenných prázdnin školákov, prevádzka MŠ z dôvodu nízkeho záujmu nebude.

Obnoví sa vo štvrtok 2. 11. 2023. Prajeme Vám pokojný jesenný a dušičkový čas strávený s rodinou.

• Zber papiera

Milí rodičia, znova pripomíname zber papiera a zároveň Vás chceme poprosiť, aby ste nezbierali kartón, pretože zberný dvor tento druh odpadu neprijíma.

Ďakujeme za pochopenie

• EU CODEWEEK_Európsky týždeň programovania na našej škole

Programovanie je zručnosť, ktorá sa vyžaduje takmer vo všetkých odvetviach – nielen v súvislosti s technológiami, ale aj vo finančníctve, v zdravotníctve, vo vede, dokonca aj v dizajne či poľnohospodárstve, pričom dopyt po ňom stále narastá.

Pred sto rokmi programovacie jazyky ani neexistovali. Dnes je programovanie všade okolo nás a v podstate všetko sa dá naprogramovať – dokonca aj topánky či škatule s cereáliami!

• Hasičská súťaž

Dňa 07.10.2023 sa uskutočnila hasičská súťaž v Jarabine, kde sa zúčastnili aj žiaci našej školy, umiestnili sa na 17. a 18. mieste.

•                  Žltá jeseň v druhom ročníku
          • Žltá jeseň v druhom ročníku

Mária Rázusová - Martáková

Žltá jeseň

Jeseň, pani bohatá,

farbí stromy dozlata,

premaľúva celý sad.

Zletel vietor....

S touto básňou sa zoznámili druháci na hodine čítania v školskej záhrade. Čítali báseň, hľadali v nej podobne znejúce slová. Rozprávali, ktoré slová o jeseni máme mi v našej školskej záhrade. Hľadali k nim podobne znejúce slová, ktoré si napísali na výkres a nakreslil k nim ilustráciu. Nakoniec vytvorili názov básne z jesenných listov, gaštanov, konárikov.

• Obec Hniezdne
      • Nestville park