• V dňoch 08. – 12. januára 2024 sa opäť po roku žiaci 8. a 7. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Päť dní sme strávili na svahoch strediska Ždiar. Počas celého týždňa sme si užívali krásne počasie a prírodu. Boli rozdelení do troch skupín a každý deň strávili na svahu približne 4 až 6 hodín.
    • 27.10.2023 to v našej škole vrelo: chodbami a triedami sa hmýrilo veľa návštevníkov a žiakov, sem-tam prebehol poľovnícky pes, ozvala sa vŕtačka , kladivo, zavoňalo drevo, listy, smrekové šišky ... Z čajovne sa šírila vôňa bylinkového čaju a chutných koláčikov. Kto by tomu odolal?
    • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• Miss bábika

Vo štvrtok 22.02.2024 sa konalo školské kolo súťaže Miss bábika. Dievčatá 1.A, 1.B. a 2.A triedy súťažili v troch disciplínach. V úvode súťaže predstavili seba a svoju bábiku. Pokračovali kreatívnou maľbou šiat, v závere súťaže ukázali prácu s kočiarom.

Porota mala ťažkú úlohu rozhodnúť, ktoré tri súťažiace si odnesú diplom a cenu. Nakoniec sa rozhodli takto:

• Oznam pre rodičov detí z MŠ

Oznam pre rodičov detí našej MŠ. V dňoch 26. 2. - 1. 3. 2024 počas jarných prázdnin školákov, prevádzka MŠ z dôvodu nízkeho záujmu o prevádzku nebude.

Obnoví sa v pondelok 4. 3. 2024. Prajeme veľa oddychu a príjemné jarné počasie. :)

• Valentínsky ples

Naši žiaci ukončili fašiangy v piatok 09.02.2024 prvým žiackym plesom v histórii našej školy. Žiaci 6. a 9. ročníka sa usilovne pripravovali a predviedli sa nám v plnej paráde. V úvode sa nám predstavili s nacvičeným tancom pod vedením PhDr. Marty Hanečákovej,PhD. V ich podaní sme videli ukážku bachaty, walzu, čače a valčíka. Neskôr pokračovali voľnou zábavou s rôznymi súťažami a nechýbala ani tombola. Naša vďaka patrí aj rodičom, ktorí sa podielali na príprave pohostenia, prispeli do tomboly a veľmi sa tešíme aj ich účasti na plese.

• Školský karneval 2023/2024

Dňa 09.02.2024 sa uskutočnil na našej škole fašiangový karneval pre žiakov 1. stupňa. Karneval sa niesol vo veselých farbách, širokých úsmevoch a radosti. Táto udalosť je známa tým, že sa môžeme premeniť na čokoľvek / kohokoľvek, koho si len vieme predstaviť.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a kreatívne masky.

• Olympijský odznak všestrannosti

Po roku sa opäť žiaci 6., 7., 8. a 9. ročníka v mesiacoch október - november zúčastnili celoslovenského športového projektu OLOV (Olympijský odznak všestrannosti). Vyskúšali si jednotlivé disciplíny a zmerali si sily so spolužiakmi z celého Slovenska. Za ich úsilie boli odmenený certifikátom.

Niektorým žiakom sa podarilo v disciplínach nazbierať dostatočný počet bodov, aby okrem certifikátu dostali aj medailu.

• Lyžiarsky výcvik

Vážení rodičia,

Vianočné prázdniny trvajú v čase od 23.12.2023 do 07.01.2024. Žiaci nastupujú do školy v pondelok 08.01.2024.

• Jasličková slávnosť

Zima prišla, vietor duje, vonku sniežik poletuje. Cez oblok sa tlačí mráz, Vianoce už sú tu zas. Deti v očiach iskru majú, svetielko ňou zažínajú. Teplom svojho srdiečka, zohrejú aj Ježiška. Sniežik ešte padá, padá, človek lásku stále hľadá. Ježiško k nám príde včas, daruje nám pokoj, lásku, uloženú v nás!

• Oznam pre rodičov detí MŠ

V dňoch 27. 12. 2023 (streda) až 5. 1. 2024 (piatok) počas vianočných prázdnin školákov prevádzka v MŠ nebude. Prevádzka MŠ sa obnoví 8. 1 . 2024 (pondelok).

Prajeme Vám pokojné a požehnané prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny, v zdraví a pohode a úspešný Nový rok 2024. Kolektív MŠ :)

• Vitaj, vitaj Mikuláš, čo v balíčku pre nás máš?

Takto sa naše deti z MŠ v básničkach a piesňach pýtali Mikuláša, keď k nám zavítal dňa 6.12. 2023, aby svojimi darčekmi potešil všetky deti. Spoločne rozsvietili vianočný stromček pred OcÚ a deťom sa rozžiarili očká pri rozdaných balíkoch. Mikuláš im sľúbil, že sa príde pozrieť do ich škôlky a čo sľúbil aj splnil. Na ďalší deň navštívil MŠ aj so svojimi pomocníkmi - anjelikom a čertom. Toho však k deťom blízko nepustil, pretože do našej MŠ chodia dobré a šikovné deti. Predviedli sa piesňami, scénkou, básničkami a Mikuláš ich odmenil za ich snahu. No neposlušný čertík sem- tam priskočil k deťom, postrašil ich a pošpinil im tvár, aby im pripomenul, čo ich čaká keď budú neposlušné. Deti si aj tu vyslúžili sladký balík a na pamiatku sa s Mikuláškom odfotili.

• Oznam vedúcej ŠJ

Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni, že posledný deň na odhlasenie žiaka zo stravy je 18.12.2023 z dôvodu vianočných prázdnin a koncoročnej uzávierky. Po tomto dátume nie je možné žiaka odhlásiť zo stravy.

Anna Lajčáková

vedúca ŠJ