• V dňoch 08. – 12. januára 2024 sa opäť po roku žiaci 8. a 7. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Päť dní sme strávili na svahoch strediska Ždiar. Počas celého týždňa sme si užívali krásne počasie a prírodu. Boli rozdelení do troch skupín a každý deň strávili na svahu približne 4 až 6 hodín.
    • 27.10.2023 to v našej škole vrelo: chodbami a triedami sa hmýrilo veľa návštevníkov a žiakov, sem-tam prebehol poľovnícky pes, ozvala sa vŕtačka , kladivo, zavoňalo drevo, listy, smrekové šišky ... Z čajovne sa šírila vôňa bylinkového čaju a chutných koláčikov. Kto by tomu odolal?
    • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• Mimoriadné riaditeľské voľno

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hniezdne po konzultácií s RUVZ v Starej Ľubovni udeľujem žiakom Základnej školy v Hniezdnom na deň 22.11.2021, t.j. pondelok riaditeľské voľno. Ďalšie informácie budú zverejnené v priebehu nasledujúceho dňa.

Za pochopenie ďakujeme.

• Poplatky za ŠKD a materskú školu

Prosíme rodičov detí, aby poplatky za ŠKD a materskú školu uhradili najneskôr do 15.12.2021 z dôvodu ročnej uzávierky. Rodičia, ktorí majú v banke trvalý príkaz na úhradu poplatkov, aby nezabudli na pozastavenie trvalého príkazu v banke.

riaditeľka ZŠ a MŠ

• Oznam pre rodičov

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Hniezdne v súlade s usmernením RÚVZ v Starej Ľubovni, zo dňa 27.09.2021 a so súhlasom zriaďovateľa a na základe Školského semaforu vydaného MŠVVaŠ SR zo dňa 15.10.2021, prerušuje výchovno-vzdelávací proces:

od pondelka, t. j. 15.11.2021 pre žiakov: 1. ročníka ZŠ

• Oznam pre rodičov detí v MŠ

od piatka, t. j. 12.11.2021 pre deti: 2. skupiny MŠ (4-5 ročné deti)

• OZNAM!

od štvrtka, t. j. 11.11.2021 pre žiakov: 3. ročníka ZŠ

• Vyzdvihnutie antigenových samotestov

Oznamuje rodičom,

že opäť je možné vyzdvihnútie antigenových samostestov v priestoroch Základnej školy, v zborovni od 04.11.2021, t.j. štvrtok do 05.11.2021, t.j. piatok v čase od 12:30 hod do 16:30 hod.

.

Mgr. Slavomíra Gribová, riaditeľka ZŠ s MŠ

• .

Súťaž o najkrajšiu tekvicu

Dňa 27.10. sa našej škole uskutočnil 1.ročníkSúťaž o najkrajšiu tekvicu, žiaci mohli využiť ľubovoľnú techniku – vyrezávanie, maľovanie, zdobenie, …

Deti boli veľmi kreatívne, pomáhali aj rodičia.

Všetci si dali záležať a porota mala skutočne náročnú úlohu pri hodnotení.

• Sladká pomoc

Sladká pomoc je misijnou aktivitou, ktorá robí lásku konkrétnejšou. Umožňuje nám prejavovať solidaritu s Cirkvou na celom svete a robiť niečo pre deti a mladých ľudí v najchudobnejších krajinách sveta. Kampaň Sladká pomoc ukazuje, aké ľahké je dosiahnuť veľké veci malými skutkami. Za kúpu sladkej čokoládky v hodnote 0,50 € sme aj my podporili projekty pre deti a mládež v rámci Pápežského misijného diela detí.

• JABĹČKOVÝ DEŇ V NAŠEJ ŠKOLE

O tom, že jabĺčko obsahuje vitamín C, povzbudzuje nervovú sústavu a vie uhasiť smäd, hovorili všetci žiaci i učitelia dnes v našej škole. Medzinárodný deň jabĺk sme si prežili cez rôzne tvorivé aktivity, súťaže, pesničky, rozprávky, matematické úlohy, zaujímavé prezentácie i výstavy.

Chutný jablkový koláčik k obedu potešil každého.

• Vyzdvihnutie antigenových samotestov

Oznamuje rodičom,

že opäť je možné vyzdvihnútie antigenových samostestov v priestoroch Základnej školy, v zborovni od 07.10.2021, t.j. štvrtok v čase od 12:30 hod.

.

• Dôležitý oznam!

Podľa aktuálneho usmernenia RUVZ v Starej Ľubovni žiaci 5. ročníka môžu začať výchovno-vzdelávací proces najskôr 07.10.2021, t.j. v štvrtok (s negatívnym testom), alebo 11.10.2021, t.j. v pondelok (bez testu). Žiaci 1. ročníka môžu začať výchovno-vzdelávací proces 08.10.2021, t.j. v piatok (s negatívnym testom), alebo 12.10.2021, t.j. v utorok (bez testu).

• Dôležitý oznam!

Podľa aktuálneho usmernenia RUVZ v Starej Ľubovni žiaci 4. ročníka môžu začať výchovno-vzdelávaci proces najskôr 05.10.2021, t.j. v utorok. Žiaci 3., 6. a 7. ročníka môžu začať výchovno-vzdelávaci proces 06.10.2021, t.j. v stredu.

Dôvodom posunutia karantény je oznam RUVZ, že je možné vyučovanie iba s negatívnym výsledkom PCR testu. Ak žiaci neabsolvujú PCR test, je potrebná 10 dňová karanténa.

• Súťaž "Vitajte v škole"

Farby jesene privítali našich žiakov v novom školskom roku. S touto fotografiou sme sa prihlásili do súťaže "Vitajte v škole". Prosíme Vás milí rodičia, zahlasujte za túto fotografiu na odkaze.

Súťaž trvá do 3.10.2021 20:00 hod. Hlasovať môžte každých 5 minút.

Každý Váš hlas nám pomôže a za každý Váš hlas Vám ďakujeme.

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Hniezdne v súlade s usmernením RÚVZ v Starej Ľubovni, zo dňa 27.09.2021 a so súhlasom zriaďovateľa a na základe Školského semaforu vydaného MŠVVaŠ SR zo dňa 13.09.2021, prerušuje výchovno-vzdelávací proces:

od pondelka, t.j. 27.09.2021 pre žiakov: 7. ročníka ZŠ do 01.10.2021 (vrátane),

• Informácie pre rodičov k samotestom

Balenie: (samotest po doplnení tvrdých odberových tyčiniek je možné využiť na samotestovanie v zmysle rozhodnutia Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR č. UNMS/02120/2021-801 – 004194/2021 zo dňa 22. 3. 2021)

• návod výrobcu na použitie pri samotestovaní – vytlačený z webstránky:

• Obec Hniezdne
      • Nestville park